Jak dobrać rozmiar

Aby najlepiej dobrać rozmiar butów zalecamy każdorazowo zmierzyć stopę dziecka. Trzeba pamiętać, że każdy producent ma inną rozmiarówkę, a stopy dziecięce bardzo szybko rosną, dlatego warto je mierzyć przed każdym zakupem.

Podane przez nas rozmiary butów, mają długość wkładki wewnętrznej.

Jak zmierzyć stopę dziecka

Najlepiej umieścić stopę na płaskiej powierzchni (stopa musi być obciążona ciężarem ciała dziecka) i zmierzyć linijką lub taśmą odległość między dużym palcem, a końcem pięty. Można użyć kawałka taśmy czy wstążki, żeby dziecko na nim stanęło, a potem zmierzyć zaznaczoną długość. Nie polecamy obrysowywania stopy - wynik może zostać wtedy zawyżony.

Najlepiej zmierzyć od razu obie stopy (bo mogą być różnej długości). Należy dobrać rozmiar wybranych butów sprawdzając ich wielkość w tabelach rozmiarowych, które podajemy w opisie każdego produktu.

Wskazówki dotyczące dobierania wielkości buta:

- im mniejsze i krócej chodzące dziecko, tym mniejszy zapas - zwłaszcza w przypadku pierwszych butów, najlepiej, żeby zapas wynosił około 0,7 cm,

- nie należy brać za dużego zapasu, jeżeli stopa dziecka jest drobna czy wąska,

- im starsze dziecko i im lepiej chodzi, tym zapas może być większy. Pamiętajcie, że but powinien mieć miejsce na swobodne ruchy palców (ok 0,5 cm) oraz na wzrost stópki,

- dla butów zimowych czy śniegowców dopuszcza się większy zapas,około 1-1,5 cm.

Kiedy zmienić buciki na większe?

Buty dla malucha nie mogą być za małe. To bardzo ważne aby były odpowiednio dobrane. Najlepiej kupić większy rozmiar, zanim noszone staną się za ciasne. Stópka Twojego dziecka jest bardzo elastyczna i podatna na odkształcenia dlatego warto wymieniać buciki na bieżąco, a nie czekać aż but stanie się za mały.

Zdrowe buty pozwalają dziecku ruszać paluszkami i nie ściskają ich do środka.
Oczywiście na początku za duże buty też nie są dobrym rozwiązaniem bo będą dziecku przeszkadzać w nauce chodzenia i może się o nie potykać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl